profeminist gazete haber
Eklenme Tarihi: 11 Ağustos 2017, 14:24

“Kayserispor Onları Öldürüp Geri Gelecek”

kayserispor-onlari-oldurup-geri-gelecek-1

Kayserispor Teknik Direktörü Marius Sumudica’dan futbolla alakası olmayan şiddeti öven ve teşvik eden militarist açıklamalarda bulundu. Galatasaray Futbol kulübüyle yapacakları maç öncesi açıklamalarda bulunan Kayserispor Teknik Direktörü Marius Sumudica şiddeti teşvik eden bir açıklamalar yaptı.

14 Ağustos 2017 tarihinde Galatasaray futbol takımıyla deplasmanda yapacakları maç öncesi açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Marius Sumudica şiddeti öven ve teşvik eden açıklamalar yaparak gerilimi tırmandırdı.

Marius Sumudica, "Çok büyük bir takıma karşı oynayacağız. Belki bizden on kat bütçe ile transferler yaptılar. Deyim yerindeyse Kayserispor oraya komandolar gibi çıkacak. Onları öldürüp geri gelecek. Eğer bunu yaparsak gerçekten iyi olacak” şeklinde konuştu.

Konuşmasına devam eden Teknik Direktör Sumudica, “Örneğin, ben tek başıma sokağa çıksam birine sataşsam hemen tepki gösterebilirler ama hep beraber çıkarsak karşımızda durmaya çekinirler; işte takım, taraftar ve yönetim bir olursak aynen böyle olur.” Gibi şiddet üzerinden örnekler vermeye devam etti.
Yeşil sahalarda şiddet ve kötü tezahüratın artması nedeniyle klüpler ve Futbol Federasyonu çeşitli önlemler almaya çalışırken, birkaç gün önce de Gençlik ve Spor Bakanı, Adalet Bakanı, İçişleri Bakanı ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun katılımıyla “Sporda Şiddetin Önlenmesi Zirvesi” düzenlenmiş futbolu şiddetten arındırmak üzere çeşitli kararlar alınmıştı.