profeminist gazete haber
Eklenme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 16:39

Nisan Ayında Erkekler 31 Kadını Öldürdü

nisan-ayinda-erkekler-31-kadini-oldurdu

2019 yılı nisan ayında erkekler en az 31 kadını öldürdü. Bu sayıyla birlikte 2019 yılının ilk dört ayında erkekler tarafından öldürülen kadın sayısı 99’a yükseldi.

Nisan ayında erkekler 31 kadını ve onların yanındaki 2 erkeği öldürdü. 13 Çocuğa cinsel istismarda bulunan erkekler 2 kadına tecavüz etti. 22 kadını ise taciz etti. Nisan ayında en az 33 kadın seks işçiliğine zorlandı.
Haksız tahrik indirimleri ile az ceza alan erkeklerin cinayetlerin yarısına yakınını evde işlemiş olması gösteriyor ki ev kadınlar için sanıldığı kadar güvenli bir alan değil. Yine cinayetlerin %70’e yakını kadınların kocası, eski kocası, sevgilisi veya yakınları tarafından işlenmiş olması ailenin de kadın açısından güvenli bir alan olmadığını gösteriyor. Bu kadınlardan 3 tanesi korunma talebinde bulunmuştu.
Kamusal alanı kendilerine ait sanan erkekler taciz olaylarının %80’nini kamusal alanda gerçekleştirdi. Cinsel istismara uğrayan çocuklardan %30’u failleri tanıyordu. Bu olaylardan ikisi okullarındaki güvenlik görevlisiydi.